Skip to content
ÖREN PDF Yazdır E-posta

Milas’ın önemli turizm merkezlerinden ve uzun bir kıyı şeridine sahip olan Ören (Keramos) Milas’a 45 km mesafededir. Son yıllarda iç ve dış turizmde Ören, sesini duyurmaya ve ilgi odağı olmaya başlamıştır. Ören’de sahil boyunca 2 katlı bahçeli evler, küçük otel ve pansiyonlar sıralanır. Ören deniz turizminin yanı sıra yamaç paraşütçülüğü ile de tanınmaya başlamıştır. Yüksekliği 640 metre olan Kocadağ zirvesinde bulunan paraşüt atlama pisti 12 ay yamaç paraşütü yapmaya uygundur. Ören de dağcılık ve trekking gibi doğa sporlarını yapmak da mümkündür.

Öreni Bodrum’a bağlayan sahil yolu üzerinde mavi yolculuğa çıkan teknelerin uğrak yeri olan Çökertme Koyu vardır. Çökertme sahili denize girmek için tertemiz kum plajlara ve yatların geceleme yapabilmeleri için çok sayıda koya sahiptir. Çökertme’nin ünü sadece türkülerden kaynaklanmıyor.Çökertme’nin bu ünü büyüleyici doğasından geliyor.

Belediye Başkanı: Kazım Turan. Partisi: CHP

İlk belediye Başkanı: Adnan ÖZMEN

2014 yerel seçimlerinde, Muğla'nın Büyükşehir statüsüne kavuşturulmasıyla, Ören'in belde konumu sona ermiş, Milas'ın bir mahallesi olmuştur.Favori Sosyal Sitelerde Paylaş.
 

Dil Çeviri

Turkish Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish