Skip to content
Son Dakika:
image4.jpg
KEMAL ADA PDF Yazdır E-posta

- Lastikçiliği ile ünlü

- Fanatik Beşiktaşlı

- Son anına kadar partisine sadık

- Ünlü Ressam Burhan Doğançay’ın, “1 Milyon Dolarlık Tablosu”nun esin kaynağı

 
DELİ MEMET… PDF Yazdır E-posta

Memet kimdir, nerelidir kimse bilmez. Onun elinde bazen dümbelek olur, dümbeliği bulamazsa boş bir teneke kutu olur; onları çalarak Milas’ın cadde ve sokaklarında dolaşır, o. Zayıf, ince bir yapısı vardır Memet’in. Ayakta lastik ayakkabı, eski-tüskü pantolonunun paçaları çoraplarının içine sokulmuş, hafif kamburlaşmış haliyle Memet, habire Milas’ın cadde ve sokaklarını dolaşır durur.  Yorulmak bilmez o. Dümbelek, dümbelek yoksa boş bir teneke kutu, onun çalgısıdır daima. Memet, bu yaptığından büyük zevk alır. Dolaş ha dolaş… Milas’ın sokak ve caddeleri, Memet’in dümbelek veya teneke sesiyle yankılanır.

 
HURİ… PDF Yazdır E-posta

Huri, Milas’ın ilginç tiplerinden birisiydi. Onu, Cumhuriyet Caddesinde, Kadıağa Caddesinde veya herhangi bir yerde avazı çıktığı kadar bağırırken duyardınız… O, birilerine bağırırken, etrafındaki insanlar onu ilgiyle, biraz da merakla  seyrederler... Onu tanımayanlar, acaba bu kadın kime ve neden bağırıyor diye merak ederdi. Onun ağzından çıkan sözler ise öfke ve nefret doludur.

 
ÜNAY YAZAR PDF Yazdır E-posta

- Önce sizi tanıyalım.
- 1941 doğumluyum. Hacı İlyas Mahallesinde doğdum, büyüdüm.
- Çocukluğunuzun Milas’ı nasıl bir Milas’tı?
- O zamanlar Milas, çok küçüktü. 1948-49’larda nüfusu 4-5 bin civarındaydı. Ondan sonra Milas hep göç alan bir yer oldu. Halen de almakta…  Menteşe Caddesi diye bir cadde yoktu o sıralar. Kocayol Caddesi diye Hal arkasından gelen bir yol vardı. Gümüşkesen’e giden bir yol yoktu. Derelerin içinden gidilirdi. “Kadıağa Kaynağı” diye bir kaynak suyu vardı. Oraya kadar nispeten düzgün bir yol vardı. Ordan öteye yol yoktu.

 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 Sonraki > Son >>

Kimler Çevrimiçi

Şu anda 4 ziyaretçi çevrimiçi

TARİH VE SAAT


Ziyaretçi Sayacı

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün:28
mod_vvisit_counterDün:97
mod_vvisit_counterBu Hafta:229
mod_vvisit_counterBu Ay:758
mod_vvisit_counterToplam:31859

Siteden yapılan alıntılarda, kaynak belirtilmesi rica olunur

Sahip Olduğu Tarih ve Kültür Değerleriyle, UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası Listesine Girmeyi Hakeden Kent; MİLAS

Dil Çeviri

Turkish Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish

DETAYLI ARA

Mylasa'dan Milas'a;Tarihin ve Kültürlerin Harman Olduğu Kent...

HAVA DURUMU

MILAS