Skip to content
Son Dakika:
image1.jpg
MİLAS ÜZERİNE DÜŞÜNCELER-4 PDF Yazdır E-posta

Röportaj: Nevzat Çağlar Tüfekçi

Konuk: Uğur Terzioğlu(Türk-Amerikan Dernekleri Asamblesi Onursal Başkanlığı ve Türk-Amerikan Dernekleri Federasyonu Türkiye Onursal Başkanı-Astaldi SpA Türkiye Temsilcisi)

 
MİLAS ÜZERİNE DÜŞÜNCELER-3 PDF Yazdır E-posta

Röportaj: Nevzat Çağlar Tüfekçi   

Konuk: Prof. Dr. T. Ayhan Çıkın

-          Bize kısaca özgeçmişinizden söz eder misiniz?

-          1946, Muğla doğumlu. Şiir ve edebi yazılarında çoğunlukla T. Ayhan ÇIKIN imzasını kullandı. 1970’lerde Tuğhan Ayhan, Ayhan Günhan, Âşık Köylü takma adlarıyla da yazı ve şiirleri yayınlandı. Yatağan Cazkırlar Köyü İlkokulu (1956), Yatağan Ortaokulu (1959), Aydın Lisesi (1962), Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi (1967) mezunu. 1967’de ziraat yüksek mühendisi olarak Uşak Tarım İl Müdürlüğünde 6 ay görev yaptı.  1968’de asistan olarak girdiği E.Ü. Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümünde doktora (1974), doçentlik (1980) ve profesörlük(1988) unvanlarını aldı.

 
MİLAS ÜZERİNE DÜŞÜNCELER-2 PDF Yazdır E-posta

Röportaj: Nevzat Çağlar Tüfekçi

Konuk: İlgin Saylam(Yeminli Mali Müşavir-İzmir Milaslılar Derneği Başkanı)

- Bize özgeçmişinizden söz eder misiniz?

-1949 yılında Milas'ta doğdum. Sırasıyla Sakarya İlkokulu, Milas Orta Okulu, İstanbul Kabataş Lisesi, İstanbul Üniversitesi iktisat Fakültesini bitirdim. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme İktisadı Enstitüsünde master yaptım. Ayrıca İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Enstitüsünde okudum.

 
OSMAN MENTEŞE İLE MİLAS ÜZERİNE DÜŞÜNCELER-1 PDF Yazdır E-posta

 

Röportaj: Nevzat Çağlar Tüfekçi

Milas’ın sahip olduğu potansiyelleri doğrultusunda nasıl bir gelişme ve büyüme stratejisi/ yönteminin izlenilmesi gerektiği her zaman için önemli bir soru işaretidir... Son yüzyılın buluntusu olarak değerlendirilen ve arkeoloji dünyasında heyecan yaratan Karya satrabı Hekatomnos’un mezar anıtının bulunmasıyla, bu soruya verilmesi gereken yanıt daha da önem kazandı. Milas, sahip olduğu tarih-kültür ve ekonomik değerleriyle önemli bir kent. Milas’ın geleceğinin şimdiden planlanılması ve buna uygun olarak kısa, orta ve uzun vadeli gelişme ve büyüme stratejilerinin geliştirilmesi gerekiyor.  Biz, Milas’ın bugününe ve geleceğine ışık tutmak, Milas konusunda bir ortak düşünce ve ideal yaratmak için bu röportajı hazırladık. Milas içinden ve Milas dışından Milas kökenli pek çok kişiye sorularımızı yönelttik; kimiyle yüzyüze, kimiyle internet aracılığıyla görüştük, onların Milas hakkında düşünce ve değerlendirmelerini aldık. Umarım bu röportajda ortaya çıkan görüş ve düşünceler; Milas’ın geleceğine yönelik bir ışık, bir pusula olur… Röportajımıza ilk olarak zeytin ve zeytinyağı ile pamuk üreticisi Ali Osman Menteşe ile başlıyoruz.

 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 Sonraki > Son >>

Kimler Çevrimiçi

Şu anda 21 ziyaretçi çevrimiçi

TARİH VE SAAT


Ziyaretçi Sayacı

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün:15
mod_vvisit_counterDün:97
mod_vvisit_counterBu Hafta:216
mod_vvisit_counterBu Ay:745
mod_vvisit_counterToplam:31847

Siteden yapılan alıntılarda, kaynak belirtilmesi rica olunur

Sahip Olduğu Tarih ve Kültür Değerleriyle, UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası Listesine Girmeyi Hakeden Kent; MİLAS

Dil Çeviri

Turkish Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish

DETAYLI ARA

Mylasa'dan Milas'a;Tarihin ve Kültürlerin Harman Olduğu Kent...

HAVA DURUMU

MILAS